Yatırım İlanları

Birbirinden farklı 18 kategori ve 27 sektörde bulunan ilanlar ile, Türkiye’nin en büyük yatırım ağına hoş geldiniz.

Size en yakın olan şehirde veya ilgilendiğiniz sektörde yer alan ilanları inceleyebilir, anlık olarak ilan sahipleri ile iletişim kurabilirsiniz.

 


İlan Arama

yada detaylı arama yapın

 


Acil İlanlar

 


Popüler Sektörler

Gıda

110+

Bilişim

85+

Hizmet

65+

Tüm Sektörler

 


Popüler Kategoriler

Tüm Kategoriler

 


Rakamlarla Yatırım İlanları

27 1300 1566 22 Milyar TL
Farklı Sektör Kayıtlı proje/şirket sahibi Yatırıma açık ilan İlanların toplam bütçesi

 


Yatırım Hakkında Bilgiler

Yatırım Nedir?

Bir varlığın, zaman içerisinde hem gelir getirmesi hem de değer kazanması amacıyla yapılan satın alma işlemlerine yatırım denir. Varlığı satın almak için de para aracı kullanılır. Yatırımlar hizmet ve mal alım satımı ile insanlara iş imkânı yani istihdam yaratması açısından, ekonominin büyümesine kadar katkı sağlamaktadır.

İnsanlar, ellerindeki birikimi değerlendirmek, geleceği güvence altına almak ve bir iş sahibi olmak amaçlı yatırım yaparlar. Yatırım; sermaye yatırımı ve finansal yatırım olmak üzere iki türde incelenebilir. Sermaye yatırımları, girişimci olmak yani ticaret işi ile uğraşmak anlamındadır. Finansal yatırım ise, paranın; tahvil, hisse senedi, bono, likit fon ve repo gibi vb. yatırım araçlarında değerlendirilmesidir.

Yatırım Tavsiyeleri

Yatırım yapmaya başlamadan önce, paranın en iyi şekilde değerlendirilmesi ve kayıplar yaşanmaması açısından en uygun yatırım şeklinin bulunması gerekmektedir. Para ne şekilde değerlendirilecek, detaylı bir araştırma yapılmadan bunun kararı verilmemelidir. Kişiler, maddi olanakları elverdiği biçimlerde yatırım yaparlar.

Para, herhangi bir yatırım yapılmadığı ya da değerlendirilmediği takdirde değer kaybedebilir. Bu yüzden parayı değerlendirmekle ilgili tüm olanaklar değerlendirilmeli ve uygun yatırımlar yapılmalıdır.

Örneğin; bir işyerini devralmak, iyi kazanç elde etmenize ve daha çabuk tanınmanıza neden olabilir.

Bir iş kurmak istiyorsanız, hazır bir işe ortak olabilirsiniz ya da belli bir kazancı ve cirosu olan bir işletmeyi satın alabilirsiniz. Bu yatırımlar, iyi gelir getirecek ve devamlılığı olan yatırımlardır.

Yatırımın bir çeşidi de şirketlerin satılık hisselerini almaktır. Böylece şirketin kazancından belli bir miktar düzenli olarak hesabınıza aktarılacaktır. Ayrıca istediğiniz takdirde işletmenin faaliyetleri ve yönetim birimine de katılma hakkına da sahip olabilirsiniz.

Sponsorluk ta bir yatırım şeklidir. Hatta uzun vade’de yönelik yatırımlardandır. İsmin ve markanın duyurulmasının en kolay yoludur ve getirisi olan bir yatırımdır. Kültürel ve spor faaliyetler, sponsorluğun en çok tercih edilen şeklidir. Bir kişiye veya projeye sponsor olarak adınızı duyururken, fazlasıyla geri dönüşler elde edebilirsiniz.

En İyi Yatırım Aracı

Para kazanmak gittikçe zorlaşsa da elinizde kalan para ile veya belirli bir bütçe ile yatırım yapmak, ileri ki zamanlar için en iyi hayat garantisidir. En iyi yatırım araçlarına bakıldığında, bir iş yerine ortak olmak, bayilik almak, bir markayı veya şirketi satın almak almak en iyi yatırımlardandır. Böylece ilk maliyetlere katlanmak zorunda kalınmayacak ve belli bir kazanca da ortak olacaksınız.

En Karlı Yatırımlar

En karlı yatırımlar arasında bir iş sahibi olmak amacıyla iş ortaklığı kurmak ya da işi bağımsız satın almak gelmektedir. Gıda, üretim, hizmet, otomotiv ve ticaret alanlarında da yapılacak yatırımlar gelirin artmasına neden olacaktır ve en popüler sektörler arasındadır.

En karlı yatırımlara bakıldığında emlak sektöründe iş yapmak, gayrimenkul ve arsa satın almak da bu kapsamda önemlidir. Özellikle gelişen bölgelerde satın alınacak gayrimenkuller değerlenecek ve iyi kazanç getirecektir.

Gıda sektörü, insan nüfusunun artışı ile hiç bitmeyecek ihtiyaçların karşılanması nedeni ile hem çok önemli hem de iyi kar getiren sektördür. Bu sektörde yapılan yatırımlar iyi kazanç getirecektir.

Sağlık alanında yapılacak tüm yatırımlar karlıdır. Spor tesisleri işletmek, devren ya da satılık hastaneler, özel ambulans hizmetleri, güzellik salonları ve ecza işleri bu sektörün karlı bir yatırım haline dönüşmesine sebep olur.

Otomotiv sektörü de yapabileceğiniz en karlı yatırımların başında gelir. Otomobil satışı yapmak için bir galeri sahibi olmak, otomobil yedek parça ve aksesuar satışı yapmak ve otomotiv bakım ve onarım işi yapmak ta iyi gelir getirir.

Yatırımın bir karlı şekli de turizm alanında yapılan yatırımlardır. Bir otel ve pansiyon işletmek, bir işletmeye ortak olmak, devren satılık tatil köyleri, tur şirketine ortak olmak ve termal turizm ortaklığı da karlı yatırımlardandır.

Teknoloji ve bilişim alanında yapılan her iş, güzel kazanç sağlar. Akıllı telefon satışı yapmak, telefon tamiri yapmak, çağrı merkezi işi yapmak, elektronik ürünlerin satışını yapmak, akıllıca yapılan yatırımlardandır.

Bir çiftlik satın almak ya da ortak olmak, gıda besinleri üretimi yapmak, tarım projelerine ortak olmak, hayvancılık faaliyetleri, tarım ve hayvancılık alanında iyi getirisi olan yatırımlardır.

Yatırıma Açık İlanlar

Yukarıda belirtilen karlı yatırım sektörleri gibi siz de yeni bir yatırım yapmaya hazırsanız, Türkiye’nin en büyük yatırım ağında bulunan 27 farklı sektör ve 16 kategoride yer alan binlerce farklı ilanı inceleyerek başlayabilirsiniz.

 


Binlerce farklı yatırıma açık ilan ile, Türkiye’nin lider ilan portalı.